Amphenol Aerospace Operations TVPS00RK-15-15AD
TVPS00RK-15-15AD picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RK-15-15AD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 15C 14#20 1#16 PIN RECP
Datasheet Download
TVPS00RK-15-15AD.pdf
Availability of TVPS00RK-15-15AD
QUANTITY
TVPS00RK-15-15AD Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RK-15-15AD
Internal Part NumberEIS-TVPS00RK-15-15AD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RK-15-15AD
Related LinksTVPS00RK, TVPS00RK-15-15AD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RK-15-15AD Details Description
Related parts for TVPS00RK-15-15AD
OPTOISOLATOR 3.75KV TRIAC 4SMD datasheet.pdf
IC XDCP 100-TAP 50K EE 8-SOIC datasheet.pdf
IC REGISTERED TRANSCVR 24TSSOP datasheet.pdf
FUSE M/V R-RATED 24R 5.5KV IN-BO datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
RES 1.27K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
TRANSISTOR RF POWER datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf