Yageo 9T12062A2051FBHFT
9T12062A2051FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2051FBHFT
Brief Description
RES SMD 2.05K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2051FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2051FBHFT
QUANTITY
9T12062A2051FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2051FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2051FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.05k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2051FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2051FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2051FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2051FBHFT
RES SMD 191 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LAMP INCAND G-4.5 BAYONET 14V datasheet.pdf
SENS PROX M30 15MM PNP-NC SHILD datasheet.pdf
IC TXRX RS232 INTELLIGNT 28WSOIC datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 24"L X 24"W datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 7.3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf