Amphenol Aerospace Operations TVPS00RK-15-19S-LC
TVPS00RK-15-19S-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RK-15-19S-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 19C 19#20 SKT RECP
Datasheet Download
TVPS00RK-15-19S-LC.pdf
Availability of TVPS00RK-15-19S-LC
QUANTITY
TVPS00RK-15-19S-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RK-15-19S-LC
Internal Part NumberEIS-TVPS00RK-15-19S-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RK-15-19S-LC
Related LinksTVPS00RK-, TVPS00RK-15-19S-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RK-15-19S-LC Details Description
Related parts for TVPS00RK-15-19S-LC
RES SMD 6.2 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 500MA 540 MOHM TH datasheet.pdf
Connector Receptacle 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
14P MTA100 CONN ASSY LF datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
GASKET BECU 8.1X13.77MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN FEMALE M12 datasheet.pdf
SENSOR MAG SPST/NC CYLINDER 300V datasheet.pdf