Amphenol Aerospace Operations TVPS00RK-15-35A
TVPS00RK-15-35A picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RK-15-35A
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 37C 37#22D PIN RECP
Datasheet Download
TVPS00RK-15-35A.pdf
Availability of TVPS00RK-15-35A
QUANTITY
TVPS00RK-15-35A Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RK-15-35A
Internal Part NumberEIS-TVPS00RK-15-35A
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RK-15-35A
Related LinksTVPS00R, TVPS00RK-15-35A Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RK-15-35A Details Description
Related parts for TVPS00RK-15-35A
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 1W datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 100PF 2KV X7R 2225 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES 261K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.411K OHM 1/2W 0.1% RADIAL datasheet.pdf