Amphenol Aerospace Operations TVPS00RK-15-5SA-LC
TVPS00RK-15-5SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RK-15-5SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 5C 5#16 SKT RECP
Datasheet Download
TVPS00RK-15-5SA-LC.pdf
Availability of TVPS00RK-15-5SA-LC
QUANTITY
TVPS00RK-15-5SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RK-15-5SA-LC
Internal Part NumberEIS-TVPS00RK-15-5SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RK-15-5SA-LC
Related LinksTVPS00RK-, TVPS00RK-15-5SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RK-15-5SA-LC Details Description
Related parts for TVPS00RK-15-5SA-LC
JUMPER FOR SAK 35 N 4POS datasheet.pdf
Connector Receptacle 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8DFN datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG TRPL 28PLCC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 12.6A IPAK datasheet.pdf
RES 464 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 5A 240VAC 80VDC datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf