Amphenol Aerospace Operations TVPS00RK-17-99JN-LC
TVPS00RK-17-99JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RK-17-99JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 23C 21#20 2#16 SKT RECP
Datasheet Download
TVPS00RK-17-99JN-LC.pdf
Availability of TVPS00RK-17-99JN-LC
QUANTITY
TVPS00RK-17-99JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RK-17-99JN-LC
Internal Part NumberEIS-TVPS00RK-17-99JN-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RK-17-99JN-LC
Related LinksTVPS00RK-, TVPS00RK-17-99JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RK-17-99JN-LC Details Description
Related parts for TVPS00RK-17-99JN-LC
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS 2MM SMD TIN datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 18-16AWG #8 datasheet.pdf
CONN ADAPT SMA PLUG TO OSMP PLUG datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN HEADER 38POS 1MM GOLD VERT datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 18UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 17POS 2.54 WIRE WRAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 112MA 3.8 OHM TH datasheet.pdf