Amphenol Aerospace Operations TVPS00RK-19-11JA-LC
TVPS00RK-19-11JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RK-19-11JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 11C 11#16 SKT RECP
Datasheet Download
TVPS00RK-19-11JA-LC.pdf
Availability of TVPS00RK-19-11JA-LC
QUANTITY
TVPS00RK-19-11JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RK-19-11JA-LC
Internal Part NumberEIS-TVPS00RK-19-11JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RK-19-11JA-LC
Related LinksTVPS00RK-, TVPS00RK-19-11JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RK-19-11JA-LC Details Description
Related parts for TVPS00RK-19-11JA-LC
CONN BNC JACK STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB OTP 100QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
SHELF VENTILATED 19" RACK MNT datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 2MM 20POS 15GOLD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE 3P3T 3A 125V datasheet.pdf
RES 110 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf