Amphenol Aerospace Operations TVPS00RK-25-19PB-LC
TVPS00RK-25-19PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RK-25-19PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 19C 19#12 PIN RECP
Datasheet Download
TVPS00RK-25-19PB-LC.pdf
Availability of TVPS00RK-25-19PB-LC
QUANTITY
TVPS00RK-25-19PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RK-25-19PB-LC
Internal Part NumberEIS-TVPS00RK-25-19PB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RK-25-19PB-LC
Related LinksTVPS00RK-, TVPS00RK-25-19PB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RK-25-19PB-LC Details Description
Related parts for TVPS00RK-25-19PB-LC
CONN SPRING 15POS SNGL .177 PCB datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
IC FPGA 309 I/O 484CSPBGA datasheet.pdf
VARISTOR 243V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.6A SOT223 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 22AWG 500' datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf