Amphenol Aerospace Operations TVPS00RK-25-29SA
TVPS00RK-25-29SA picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RK-25-29SA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 29C 29#16 SKT RECP
Datasheet Download
TVPS00RK-25-29SA.pdf
Availability of TVPS00RK-25-29SA
QUANTITY
TVPS00RK-25-29SA Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RK-25-29SA
Internal Part NumberEIS-TVPS00RK-25-29SA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RK-25-29SA
Related LinksTVPS00RK, TVPS00RK-25-29SA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RK-25-29SA Details Description
Related parts for TVPS00RK-25-29SA
TRANSMITTER ASK/FSK SGL TSSOP16 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V Y5V 0603 datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 3.8A 22 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 70NS 56TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 18POS CABLE SKT datasheet.pdf