Amphenol Aerospace Operations TVPS00RK-25-43PA
TVPS00RK-25-43PA picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RK-25-43PA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 43C 23#20 20#16 PIN RECP
Datasheet Download
TVPS00RK-25-43PA.pdf
Availability of TVPS00RK-25-43PA
QUANTITY
TVPS00RK-25-43PA Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RK-25-43PA
Internal Part NumberEIS-TVPS00RK-25-43PA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RK-25-43PA
Related LinksTVPS00RK, TVPS00RK-25-43PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RK-25-43PA Details Description
Related parts for TVPS00RK-25-43PA
IC MPU/RESET CIRC 3.08V SOT23-5 datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 1-INPUT 6XSON datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TVS DIODE 256VWM 414VC 1.5KE datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 35V 10% 1507 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CABLE MARKER CLI M 2-4 GE/SW datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 250MA 800 MOHM datasheet.pdf