Amphenol Aerospace Operations TVPS00RK-25-43SA-LC
TVPS00RK-25-43SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RK-25-43SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 43C 23#20 20#16 SKT RECP
Datasheet Download
TVPS00RK-25-43SA-LC.pdf
Availability of TVPS00RK-25-43SA-LC
QUANTITY
TVPS00RK-25-43SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RK-25-43SA-LC
Internal Part NumberEIS-TVPS00RK-25-43SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RK-25-43SA-LC
Related LinksTVPS00RK-, TVPS00RK-25-43SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RK-25-43SA-LC Details Description
Related parts for TVPS00RK-25-43SA-LC
TIE PAN TY REL WR 50LB 7.4" datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 25V 10% 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2.5KV X7R 2225 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10K OHM 5% 50W datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
RES 28 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf