Amphenol Aerospace Operations TVPS00RK-25-4JA-LC
TVPS00RK-25-4JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RK-25-4JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 143C 48#20 8#16 SKT RECP
Datasheet Download
TVPS00RK-25-4JA-LC.pdf
Availability of TVPS00RK-25-4JA-LC
QUANTITY
TVPS00RK-25-4JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RK-25-4JA-LC
Internal Part NumberEIS-TVPS00RK-25-4JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RK-25-4JA-LC
Related LinksTVPS00RK-, TVPS00RK-25-4JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RK-25-4JA-LC Details Description
Related parts for TVPS00RK-25-4JA-LC
FILTER PERFORM SNAP-IN INLET 12A datasheet.pdf
Connector Receptacle 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 180POS .8MM FH 6H GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
MOSFET N CH 33V 10A WMINI8-F1 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
FFC 1 TYPE A 17 CKTS LGT 102 datasheet.pdf
PLUG INLINE 16PIN SLD CUP datasheet.pdf
CAP CER 20PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf