Amphenol Aerospace Operations TVPS00RK-25-61AC
TVPS00RK-25-61AC picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RK-25-61AC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 61C 61#20 PIN RECP
Datasheet Download
TVPS00RK-25-61AC.pdf
Availability of TVPS00RK-25-61AC
QUANTITY
TVPS00RK-25-61AC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RK-25-61AC
Internal Part NumberEIS-TVPS00RK-25-61AC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RK-25-61AC
Related LinksTVPS00RK, TVPS00RK-25-61AC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RK-25-61AC Details Description
Related parts for TVPS00RK-25-61AC
ROUND STANDOFF 6-32 NYLON 1-3/4" datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 8 POLE 6 POS datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf