Amphenol Aerospace Operations TVPS00RK-25-61JN-LC
TVPS00RK-25-61JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RK-25-61JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 61C 61#20 SKT RECP
Datasheet Download
TVPS00RK-25-61JN-LC.pdf
Availability of TVPS00RK-25-61JN-LC
QUANTITY
TVPS00RK-25-61JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RK-25-61JN-LC
Internal Part NumberEIS-TVPS00RK-25-61JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RK-25-61JN-LC
Related LinksTVPS00RK-, TVPS00RK-25-61JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RK-25-61JN-LC Details Description
Related parts for TVPS00RK-25-61JN-LC
TVS DIODE 120VWM 193VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 4.99KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 5.1A 44 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.063" NYLON 12MM datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 47VWM 77VC DO215AB datasheet.pdf
3650 2A 2.8NH 5% 2K RL datasheet.pdf