Amphenol Aerospace Operations TVPS00RS-19-35AB
TVPS00RS-19-35AB picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RS-19-35AB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 66C 66#22D PIN RECP
Datasheet Download
TVPS00RS-19-35AB.pdf
Availability of TVPS00RS-19-35AB
QUANTITY
TVPS00RS-19-35AB Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RS-19-35AB
Internal Part NumberEIS-TVPS00RS-19-35AB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RS-19-35AB
Related LinksTVPS00RS, TVPS00RS-19-35AB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RS-19-35AB Details Description
Related parts for TVPS00RS-19-35AB
CONN EDGECARD 22POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
TOOLSTICK PROGRAMMING ADAPTER datasheet.pdf
RES 499 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 42 CKTS LGT 229 datasheet.pdf
RES 298 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 5% 600VDC RADIAL datasheet.pdf
FFC 1 TYPE A 19 CKTS LGT 30 datasheet.pdf
CONN PLUG 46POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 300MA 260 MOHM datasheet.pdf