Amphenol Aerospace Operations TVS06RF-13-98JB
TVS06RF-13-98JB picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RF-13-98JB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 10C 10#20 SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RF-13-98JB.pdf
Availability of TVS06RF-13-98JB
QUANTITY
TVS06RF-13-98JB Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RF-13-98JB
Internal Part NumberEIS-TVS06RF-13-98JB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RF-13-98JB
Related LinksTVS06RF, TVS06RF-13-98JB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RF-13-98JB Details Description
Related parts for TVS06RF-13-98JB
IC OPAMP CHOPPER 500KHZ TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS 45DEG 3.5MM datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 390UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
NON PLUGINLOW TEMP VERS SIDE datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
4P 6C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf