Amphenol Aerospace Operations TVS06RF-15-18JE-LC
TVS06RF-15-18JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RF-15-18JE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 18#20 SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RF-15-18JE-LC.pdf
Availability of TVS06RF-15-18JE-LC
QUANTITY
TVS06RF-15-18JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RF-15-18JE-LC
Internal Part NumberEIS-TVS06RF-15-18JE-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RF-15-18JE-LC
Related LinksTVS06RF-1, TVS06RF-15-18JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RF-15-18JE-LC Details Description
Related parts for TVS06RF-15-18JE-LC
RES SMD 453 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 80.6 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK COVER 3POS PRESS datasheet.pdf
RES SMD 1.54M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY/VOLT OUT datasheet.pdf
THOMSON BUSHING 12MM datasheet.pdf
CABLE 5COND 28AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CONN HDR 34POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
CAP FILM 820NF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf