Amphenol Aerospace Operations TVS06RF-15-18JE-LC
TVS06RF-15-18JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RF-15-18JE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 18#20 SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RF-15-18JE-LC.pdf
Availability of TVS06RF-15-18JE-LC
QUANTITY
TVS06RF-15-18JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RF-15-18JE-LC
Internal Part NumberEIS-TVS06RF-15-18JE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RF-15-18JE-LC
Related LinksTVS06RF-1, TVS06RF-15-18JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RF-15-18JE-LC Details Description
Related parts for TVS06RF-15-18JE-LC
IC DAC 10BIT MULTIPLYING 16-CDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CABLE ASSY MDR 50POS M-M 3.0M datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZE10 PG21 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 40W datasheet.pdf
1-1/8 INCH BCT RED (100/12 INCH/ datasheet.pdf
TOOL REMOVAL 12 GA datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 155.52MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf