Amphenol Aerospace Operations TVS06RF-15-18JN-LC
TVS06RF-15-18JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RF-15-18JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 18#20 SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RF-15-18JN-LC.pdf
Availability of TVS06RF-15-18JN-LC
QUANTITY
TVS06RF-15-18JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RF-15-18JN-LC
Internal Part NumberEIS-TVS06RF-15-18JN-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RF-15-18JN-LC
Related LinksTVS06RF-1, TVS06RF-15-18JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RF-15-18JN-LC Details Description
Related parts for TVS06RF-15-18JN-LC
CONN HEADER 10POS 2MM R/A GOLD datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V SOT666 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
GPIO EXPANDER EVAL BOARD datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
MINI CLAMP PANEL MNT SOCKET 8 PO datasheet.pdf
PCB TERM BLK 3.5MM 18 POLE STRAG datasheet.pdf
CAP CER 18PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
LAMP HOLDER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN datasheet.pdf