Amphenol Aerospace Operations TVS06RF-15-19HN
TVS06RF-15-19HN picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RF-15-19HN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 19C 19#20 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RF-15-19HN.pdf
Availability of TVS06RF-15-19HN
QUANTITY
TVS06RF-15-19HN Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RF-15-19HN
Internal Part NumberEIS-TVS06RF-15-19HN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RF-15-19HN
Related LinksTVS06RF, TVS06RF-15-19HN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RF-15-19HN Details Description
Related parts for TVS06RF-15-19HN
CAP CER 0.015UF 1KV X7R 1825 datasheet.pdf
IC DIGITAL COPIER 10BIT 56-TSSOP datasheet.pdf
BUSHING SIZE #4 REDUCER datasheet.pdf
ADAPTER MINI-UHF MALE/SMA FEMALE datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES NETWORK 12 RES 120 OHM 8DIP datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST 2M datasheet.pdf
FIXED IND 2.4UH 535MA 280 MOHM datasheet.pdf
FRAME GROMMET SPLIT ELASTMR GRAY datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 16VC SOT23 datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf