Amphenol Aerospace Operations TVS06RF-15-35HB-LC
TVS06RF-15-35HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RF-15-35HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 37C 37#22D PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RF-15-35HB-LC.pdf
Availability of TVS06RF-15-35HB-LC
QUANTITY
TVS06RF-15-35HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RF-15-35HB-LC
Internal Part NumberEIS-TVS06RF-15-35HB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RF-15-35HB-LC
Related LinksTVS06RF-1, TVS06RF-15-35HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RF-15-35HB-LC Details Description
Related parts for TVS06RF-15-35HB-LC
IC REG LDO 3.3V 0.8A TO252-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 22.1 OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
6+6 WAY M VERT 3MM TAIL WOJS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 32.2VC DO214AB datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf