Integrated Device Technology (IDT) 70V3399S133BCI
70V3399S133BCI picture photo
Mfg. Part Number
70V3399S133BCI
Brief Description
IC SRAM 2MBIT 133MHZ 256CABGA
Datasheet Download
70V3399S133BCI.pdf
Availability of 70V3399S133BCI
QUANTITY
70V3399S133BCI Order Process
Ship out your order
Specifications of 70V3399S133BCI
Internal Part NumberEIS-70V3399S133BCI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)4 (72 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package12
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size2M (128K x 18)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.15 V ~ 3.45 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case256-LBGA
Supplier Device Package256-CABGA (17x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)70V3399S133BCI
Related Links70V3399, 70V3399S133BCI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
70V3399S133BCI Details Description
Related parts for 70V3399S133BCI
RES SMD 107 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC XDCP QUAD 256TAP 10K 20-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 44.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE MODULE 1KV 1200A DO200AB datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 51 TYPEA 18POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 5W SMBG datasheet.pdf
HEADER DUAL INLINE SOLDRTL 40POS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 2.5V 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
SHIELD TERMINATOR datasheet.pdf
CAP FILM 0.0082UF 5% 1600VDC AXI datasheet.pdf