Amphenol Aerospace Operations TVS06RF-15-97HC
TVS06RF-15-97HC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RF-15-97HC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 12C 8#20 4#16 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RF-15-97HC.pdf
Availability of TVS06RF-15-97HC
QUANTITY
TVS06RF-15-97HC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RF-15-97HC
Internal Part NumberEIS-TVS06RF-15-97HC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RF-15-97HC
Related LinksTVS06RF, TVS06RF-15-97HC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RF-15-97HC Details Description
Related parts for TVS06RF-15-97HC
FIXED IND 10MH 38MA 101 OHM TH datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 4V 20% 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 9-18VIN +/-12V datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC BATT FUEL GAUGE LIION 15DSBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 3.84A 24 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS CABLE PIN datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf