Amphenol Aerospace Operations TVS06RF-17-35JC-LC
TVS06RF-17-35JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RF-17-35JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 55C 55#22D SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RF-17-35JC-LC.pdf
Availability of TVS06RF-17-35JC-LC
QUANTITY
TVS06RF-17-35JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RF-17-35JC-LC
Internal Part NumberEIS-TVS06RF-17-35JC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RF-17-35JC-LC
Related LinksTVS06RF-1, TVS06RF-17-35JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RF-17-35JC-LC Details Description
Related parts for TVS06RF-17-35JC-LC
TERM RING HVY EXP VYL 16-12AWG datasheet.pdf
SSR OCMOS FET 170MA 2CH NO 8-SOP datasheet.pdf
TRANS PNP 250V 17A TO-3P datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE SKT datasheet.pdf
FERRITE BEAD 25 OHM 0805 datasheet.pdf