Amphenol Aerospace Operations TVS06RF-19-28PE
TVS06RF-19-28PE picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RF-19-28PE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 28C 26#20 2#16 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RF-19-28PE.pdf
Availability of TVS06RF-19-28PE
QUANTITY
TVS06RF-19-28PE Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RF-19-28PE
Internal Part NumberEIS-TVS06RF-19-28PE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RF-19-28PE
Related LinksTVS06RF, TVS06RF-19-28PE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RF-19-28PE Details Description
Related parts for TVS06RF-19-28PE
CONN HEADER PROGRAMMABLE 20POS datasheet.pdf
IC DISTRIBUTION SW 1.2A SOT23-6 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 20% 2812 datasheet.pdf
IC REG BCK BST INV ADJ 1.5A 8DIP datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC VERT 33POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
FERRITE CORE P 2.8UH N87 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 16A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 60POS PNL MNT PIN datasheet.pdf