Amphenol Aerospace Operations TVS06RF-J20BB
TVS06RF-J20BB picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RF-J20BB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 30C MIXED SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RF-J20BB.pdf
Availability of TVS06RF-J20BB
QUANTITY
TVS06RF-J20BB Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RF-J20BB
Internal Part NumberEIS-TVS06RF-J20BB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RF-J20BB
Related LinksTVS06R, TVS06RF-J20BB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RF-J20BB Details Description
Related parts for TVS06RF-J20BB
SIDACTOR 3CHP 300V 250A TO-220 datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 500MW DO35 datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 105MA 17 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 800V 10A BU datasheet.pdf
RES 3.01 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS PIN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 35POS SMD datasheet.pdf
EP HEADER ASY,SHROUDED,5 POS, GW datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf