Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-11-99SA
TVS06RK-11-99SA picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-11-99SA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 7C 7#20 SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-11-99SA.pdf
Availability of TVS06RK-11-99SA
QUANTITY
TVS06RK-11-99SA Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-11-99SA
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-11-99SA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-11-99SA
Related LinksTVS06RK, TVS06RK-11-99SA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-11-99SA Details Description
Related parts for TVS06RK-11-99SA
IC MCU 8BIT 32KB OTP 84PLCC datasheet.pdf
RES 9K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC CLK DVR PLL 3.3V PROGR 32PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS .100" STACKER datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 110V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 28POS PIN datasheet.pdf
RES 1M OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
DSUB 50 M WW3 G30 TIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf