Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-13-35B
TVS06RK-13-35B picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-13-35B
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 22C 22#22D SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-13-35B.pdf
Availability of TVS06RK-13-35B
QUANTITY
TVS06RK-13-35B Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-13-35B
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-13-35B
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-13-35B
Related LinksTVS06RK, TVS06RK-13-35B Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-13-35B Details Description
Related parts for TVS06RK-13-35B
RES SMD 23.7 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 60V 3.5A 8-SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
SENSING BAND LIQ LEAK COLOR 10M datasheet.pdf
CONTACT SKT CRIMP 0.9MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
CABLE CONN 3POLE datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4-DIP datasheet.pdf
IC POWER MGMT I.MX6 12OUT QFN-56 NEW STOCKS ARRIVAL datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf