Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-15-18AE
TVS06RK-15-18AE picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-15-18AE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 18#20 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-15-18AE.pdf
Availability of TVS06RK-15-18AE
QUANTITY
TVS06RK-15-18AE Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-15-18AE
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-15-18AE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-15-18AE
Related LinksTVS06RK, TVS06RK-15-18AE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-15-18AE Details Description
Related parts for TVS06RK-15-18AE
RES SMD 549K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC UMODULE DC/DC LV 15A 133-LGA datasheet.pdf
CONN RECEPT DUAL 2MM 30POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 549 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT datasheet.pdf
DIODE BAND SW SOD80 datasheet.pdf
IC TXRX FIBER OPTIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 200MW SOD323 datasheet.pdf