Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-15-18S-LC
TVS06RK-15-18S-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-15-18S-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 18#20 SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-15-18S-LC.pdf
Availability of TVS06RK-15-18S-LC
QUANTITY
TVS06RK-15-18S-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-15-18S-LC
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-15-18S-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-15-18S-LC
Related LinksTVS06RK-, TVS06RK-15-18S-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-15-18S-LC Details Description
Related parts for TVS06RK-15-18S-LC
FUSE CERAMIC 4A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE 600V 80A TERM BLK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 85MA 17 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IMAGE SENSOR CCD 15.7MP 71CPGA datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf