Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-15-19PA-LC
TVS06RK-15-19PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-15-19PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 19C 19#20 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-15-19PA-LC.pdf
Availability of TVS06RK-15-19PA-LC
QUANTITY
TVS06RK-15-19PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-15-19PA-LC
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-15-19PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-15-19PA-LC
Related LinksTVS06RK-1, TVS06RK-15-19PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-15-19PA-LC Details Description
Related parts for TVS06RK-15-19PA-LC
MOSFET N-CH 500V 4.5A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 10MBPS 8-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 13 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
78K0S KX1 UPD78F9234 MINCUBE2 datasheet.pdf
RES 1.50 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 4" 2S FIN datasheet.pdf
CABLE 5COND 16AWG BLK SHLD 1000' datasheet.pdf
HEAVY INDUSTRIAL 232/422/485 TO datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf