Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-15-19PC
TVS06RK-15-19PC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-15-19PC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 19C 19#20 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-15-19PC.pdf
Availability of TVS06RK-15-19PC
QUANTITY
TVS06RK-15-19PC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-15-19PC
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-15-19PC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-15-19PC
Related LinksTVS06RK, TVS06RK-15-19PC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-15-19PC Details Description
Related parts for TVS06RK-15-19PC
TERM BLOCK HDR 19POS 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 3.3V 16.5W OUT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 100V 1% BP 1825 datasheet.pdf
RES 232K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 170POS .050 SMD datasheet.pdf