Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-15-5HE-LC
TVS06RK-15-5HE-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-15-5HE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 5C 5#16 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-15-5HE-LC.pdf
Availability of TVS06RK-15-5HE-LC
QUANTITY
TVS06RK-15-5HE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-15-5HE-LC
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-15-5HE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-15-5HE-LC
Related LinksTVS06RK-, TVS06RK-15-5HE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-15-5HE-LC Details Description
Related parts for TVS06RK-15-5HE-LC
RES 976 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 5% 3W 1225 datasheet.pdf
RES 169K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:21 400MHZ 52QFN datasheet.pdf
CABLE HOUSING 4POS GRAY datasheet.pdf
IC AFE 19BIT 5CH 64LQFP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 102MM datasheet.pdf
VARISTOR 423V 2.5KA DISC 9MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf