Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21B151KBANNNC
CL21B151KBANNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL21B151KBANNNC
Brief Description
CAP CER 150PF 50V X7R 0805
Datasheet Download
CL21B151KBANNNC.pdf
Availability of CL21B151KBANNNC
QUANTITY
CL21B151KBANNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21B151KBANNNC
Internal Part NumberEIS-CL21B151KBANNNC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21B151KBANNNC
Related LinksCL21B15, CL21B151KBANNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21B151KBANNNC Details Description
Related parts for CL21B151KBANNNC
CAP FILM 4700PF 5% 800VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 20% 630VDC RAD datasheet.pdf
LED SPACER FOR T-1 3/4) 1/4" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 576K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 4.86A 30 MOHM datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 1.5A DDPAK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE datasheet.pdf
CONN BACKSHELL datasheet.pdf
LIGHT PIPE PNL 2MM SQ LPRO .188" datasheet.pdf