Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-19-35HN
TVS06RK-19-35HN picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-19-35HN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 66C 66#22D PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-19-35HN.pdf
Availability of TVS06RK-19-35HN
QUANTITY
TVS06RK-19-35HN Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-19-35HN
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-19-35HN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-19-35HN
Related LinksTVS06RK, TVS06RK-19-35HN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-19-35HN Details Description
Related parts for TVS06RK-19-35HN
CAP CER 0.50PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B OTP 18DIP datasheet.pdf
Crystal 44.0000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 550MA 182 MOHM datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR SPST 30A 120V datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX 6SLOT 5POS datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN HDR 19POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf