Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-25-24PB-LC
TVS06RK-25-24PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-25-24PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 24C 12#16 12#12 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-25-24PB-LC.pdf
Availability of TVS06RK-25-24PB-LC
QUANTITY
TVS06RK-25-24PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-25-24PB-LC
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-25-24PB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-25-24PB-LC
Related LinksTVS06RK-2, TVS06RK-25-24PB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-25-24PB-LC Details Description
Related parts for TVS06RK-25-24PB-LC
CAP CER 2700PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 30POS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 25A 24V datasheet.pdf
RES 2.20 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FINE ADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
SL-SMT 5.00/04/180 BK 1=250PCS datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
508 TB PLU PLU WF HOOK/E datasheet.pdf
SWITCH SAFETY datasheet.pdf
CAP FILM 12NF 3.5% 1600VDC RAD datasheet.pdf