Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-25-35JE-LC
TVS06RK-25-35JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-25-35JE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 128C 128#22D SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-25-35JE-LC.pdf
Availability of TVS06RK-25-35JE-LC
QUANTITY
TVS06RK-25-35JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-25-35JE-LC
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-25-35JE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-25-35JE-LC
Related LinksTVS06RK-2, TVS06RK-25-35JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-25-35JE-LC Details Description
Related parts for TVS06RK-25-35JE-LC
FERRITE CHIP 470 OHM 250MA 0402 datasheet.pdf
RES SMD 13.3 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
H48-6C SHEET 320X320X5MM W/ADH datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 10POS PIN datasheet.pdf
1.00MM PITCH DIL CRIMP HOUSING datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 3/4 1=1FT datasheet.pdf
CAP CER 62PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
TV 11C 11#12 PIN RECP datasheet.pdf
150UF 63V 12.5X20 105C RAD datasheet.pdf