Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-25-35SA-LC
TVS06RK-25-35SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-25-35SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 128C 128#22D SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-25-35SA-LC.pdf
Availability of TVS06RK-25-35SA-LC
QUANTITY
TVS06RK-25-35SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-25-35SA-LC
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-25-35SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-25-35SA-LC
Related LinksTVS06RK-2, TVS06RK-25-35SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-25-35SA-LC Details Description
Related parts for TVS06RK-25-35SA-LC
FUSE BOARD MOUNT 40MA 250VAC RAD datasheet.pdf
RES 402K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTACT SKT 20-24AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
IC REG LIN W/SPR VSR 20-TQFN datasheet.pdf
FIXED IND 350NH 45A 0.6 MOHM TH datasheet.pdf
CONN SKT .062 24-26AWG AU CRIMP datasheet.pdf
CONN FFC VERT 25POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf