Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-25-61P-LC
TVS06RK-25-61P-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-25-61P-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 61C 61#20 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-25-61P-LC.pdf
Availability of TVS06RK-25-61P-LC
QUANTITY
TVS06RK-25-61P-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-25-61P-LC
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-25-61P-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-25-61P-LC
Related LinksTVS06RK-, TVS06RK-25-61P-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-25-61P-LC Details Description
Related parts for TVS06RK-25-61P-LC
RES SMD 13 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 56POS R/A datasheet.pdf
DIODE ZENER 17V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 24A 8-SO datasheet.pdf
ENCL FLOOR STAND ST 8X6X4" GREY datasheet.pdf
FUSE PTC RESETTABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Solder datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
FASTENER SNAP-CLIP datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 2% 3.9W 0603 datasheet.pdf