Amphenol Aerospace Operations TVS06RS-11-2JN-LC
TVS06RS-11-2JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RS-11-2JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 2C 2#16 SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RS-11-2JN-LC.pdf
Availability of TVS06RS-11-2JN-LC
QUANTITY
TVS06RS-11-2JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RS-11-2JN-LC
Internal Part NumberEIS-TVS06RS-11-2JN-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RS-11-2JN-LC
Related LinksTVS06RS-, TVS06RS-11-2JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RS-11-2JN-LC Details Description
Related parts for TVS06RS-11-2JN-LC
CONN HEADER .100 SINGL R/A 13POS datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC TRANSMITTER TPM 125KHZ 20-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 64.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 3.15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 11A TO252-3L datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2.5 NYLON 4MM datasheet.pdf