Amphenol Aerospace Operations TVS06RS-11-35AC
TVS06RS-11-35AC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RS-11-35AC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 13C 13#22D PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RS-11-35AC.pdf
Availability of TVS06RS-11-35AC
QUANTITY
TVS06RS-11-35AC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RS-11-35AC
Internal Part NumberEIS-TVS06RS-11-35AC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RS-11-35AC
Related LinksTVS06RS, TVS06RS-11-35AC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RS-11-35AC Details Description
Related parts for TVS06RS-11-35AC
SSD 12GB 2.5" UATA datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 360 OHM 0606 datasheet.pdf
STRAIN RELIEF 812 SERIES 14 POS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
TUBING PVC BLK 1000' datasheet.pdf
LUP 10.16/03/90V 3.2SN BK BX datasheet.pdf
RES 1K OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER HYB 47UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
HU STRND 28AWG DARK BLUE 100' datasheet.pdf
DIODE STD RECOVERY 95A DO-5 datasheet.pdf