Amphenol Aerospace Operations TVS06RS-11-98BC
TVS06RS-11-98BC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RS-11-98BC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 6C 6#20 SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RS-11-98BC.pdf
Availability of TVS06RS-11-98BC
QUANTITY
TVS06RS-11-98BC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RS-11-98BC
Internal Part NumberEIS-TVS06RS-11-98BC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RS-11-98BC
Related LinksTVS06RS, TVS06RS-11-98BC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RS-11-98BC Details Description
Related parts for TVS06RS-11-98BC
MOSFET N-CH 24V 12A IPAK datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO204AL datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 100V 200MA SOT23 datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 15POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
TRANS 2PNP 120V 0.1A SMV datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf