Amphenol Aerospace Operations TVS06RS-13-35SA
TVS06RS-13-35SA picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RS-13-35SA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 22C 22#22D SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RS-13-35SA.pdf
Availability of TVS06RS-13-35SA
QUANTITY
TVS06RS-13-35SA Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RS-13-35SA
Internal Part NumberEIS-TVS06RS-13-35SA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RS-13-35SA
Related LinksTVS06RS, TVS06RS-13-35SA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RS-13-35SA Details Description
Related parts for TVS06RS-13-35SA
MOSFET 2N-CH 30V 3A 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V NP0 1808 datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
OSC MEMS 14.7456MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 35V 20% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 0.226 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 301 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 23POS SKT datasheet.pdf