Amphenol Aerospace Operations TVS06RS-13-4P-LC
TVS06RS-13-4P-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RS-13-4P-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 4C 4#16 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RS-13-4P-LC.pdf
Availability of TVS06RS-13-4P-LC
QUANTITY
TVS06RS-13-4P-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RS-13-4P-LC
Internal Part NumberEIS-TVS06RS-13-4P-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RS-13-4P-LC
Related LinksTVS06RS-, TVS06RS-13-4P-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RS-13-4P-LC Details Description
Related parts for TVS06RS-13-4P-LC
CAP CER 82PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 275VC SMA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC METER/8052/RTC/LCD DRV 64LQFP datasheet.pdf
RES SMD 7.15K OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE HD 2W 6PVH 6COL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf