Amphenol Aerospace Operations TVS06RS-13-98S
TVS06RS-13-98S picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RS-13-98S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 10C 10#20 SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RS-13-98S.pdf
Availability of TVS06RS-13-98S
QUANTITY
TVS06RS-13-98S Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RS-13-98S
Internal Part NumberEIS-TVS06RS-13-98S
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RS-13-98S
Related LinksTVS06RS, TVS06RS-13-98S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RS-13-98S Details Description
Related parts for TVS06RS-13-98S
CABLE FLAT FLEX 3 COND .100" datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 6.04A 17.2 MOHM datasheet.pdf
CONN CBL BOARD IN STR PCB datasheet.pdf
IC DVR HISIDE 2CH POWERSSO24 datasheet.pdf
LED RED DIFF 7.1X2.4MM RECT T/H datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 16PIN CRIMP datasheet.pdf
RES 25 OHM 8W 0.1% TO220 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 2.5KV TRANS 4-SMD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 15V 3A DO214AB datasheet.pdf
TV 29C 29#16 SKT RECP datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 100MW VMN2 datasheet.pdf