Amphenol Aerospace Operations TVS06RS-17-35P
TVS06RS-17-35P picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RS-17-35P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 55C 55#22D PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RS-17-35P.pdf
Availability of TVS06RS-17-35P
QUANTITY
TVS06RS-17-35P Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RS-17-35P
Internal Part NumberEIS-TVS06RS-17-35P
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RS-17-35P
Related LinksTVS06RS, TVS06RS-17-35P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RS-17-35P Details Description
Related parts for TVS06RS-17-35P
Connector Receptacle, Pass Through 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
HEATSHRINK 160/82MM BLACK datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf