Amphenol Aerospace Operations TVS06RS-19-28JA
TVS06RS-19-28JA picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RS-19-28JA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 28C 26#20 2#16 SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RS-19-28JA.pdf
Availability of TVS06RS-19-28JA
QUANTITY
TVS06RS-19-28JA Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RS-19-28JA
Internal Part NumberEIS-TVS06RS-19-28JA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RS-19-28JA
Related LinksTVS06RS, TVS06RS-19-28JA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RS-19-28JA Details Description
Related parts for TVS06RS-19-28JA
CONN SPRING CONT 50 POS .217 SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 2% 1W 0815 datasheet.pdf
IC DAC 10BIT CURRENT-SINK 9WLCSP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
IC EMI FILTER MEM CARD 20CSP datasheet.pdf
JUN-POW-TIM CONTACT datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS .100" GOLD datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV PHVOLT 8SMD datasheet.pdf
CONN HDR 19POS 2.54 WIRE WRAP datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 34POS DR LOW P datasheet.pdf