Amphenol Aerospace Operations TVS06RS-19-32HA
TVS06RS-19-32HA picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RS-19-32HA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 32C 32#20 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RS-19-32HA.pdf
Availability of TVS06RS-19-32HA
QUANTITY
TVS06RS-19-32HA Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RS-19-32HA
Internal Part NumberEIS-TVS06RS-19-32HA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RS-19-32HA
Related LinksTVS06RS, TVS06RS-19-32HA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RS-19-32HA Details Description
Related parts for TVS06RS-19-32HA
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN HEADER 14PS STR .100 DL TIN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
MINIFIT SR HDR VERT 125 CLIP datasheet.pdf
CAP TANT 0.82UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
FEED SPRING PLATE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS INLINE PIN datasheet.pdf