Amphenol Aerospace Operations TVS06RS-21-11PA
TVS06RS-21-11PA picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RS-21-11PA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 11C 11#12 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RS-21-11PA.pdf
Availability of TVS06RS-21-11PA
QUANTITY
TVS06RS-21-11PA Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RS-21-11PA
Internal Part NumberEIS-TVS06RS-21-11PA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RS-21-11PA
Related LinksTVS06RS, TVS06RS-21-11PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RS-21-11PA Details Description
Related parts for TVS06RS-21-11PA
CONN HEADER 11POS 2MM VERT TIN datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS 7.92MM VERT TIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 25A 125V datasheet.pdf
LEVEL TERM BLOCK 28-10AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 1 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 5.7A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf