Amphenol Aerospace Operations TVS06RS-21-39S-LC
TVS06RS-21-39S-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RS-21-39S-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 39C 37#20 2#16 SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RS-21-39S-LC.pdf
Availability of TVS06RS-21-39S-LC
QUANTITY
TVS06RS-21-39S-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RS-21-39S-LC
Internal Part NumberEIS-TVS06RS-21-39S-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RS-21-39S-LC
Related LinksTVS06RS-, TVS06RS-21-39S-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RS-21-39S-LC Details Description
Related parts for TVS06RS-21-39S-LC
CAP FILM 5100PF 5% 1.4KVDC RAD datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 9 Circuit 0.472" (12.00mm) datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1.5A DO15 datasheet.pdf
TERM BLOCK SPRING 5.00MM 16POS datasheet.pdf
SENSOR PROX 2.1MM PNP 12-24VDC datasheet.pdf
DIN MOUNTING ADAPTOR 1/16 DIN datasheet.pdf
RES 1.24M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 1.6UF 5% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf